Vintage Tarzı Dekorasyon Stili

Bu yıl oldukça talep gören ve evlerde genellikle tercih edilen Vintage tarzı dekorasyon stillerinin nasıl yapıldığı ve modelleri oldukça merak edilmektedir. Vintage tarzı dekorasyon stillerin de genellikle eskitme tarzı mobilyalar tercih edilirken bu genellikle Amerikan evlerin de tercih edilirken bu yıl ülkemize de gelmiştir. Genellikle açık mavi, pembe ve çiçeklerin hâkim olduğu bu dekor stilin de kahve tonları ve yeşil tonları da hâkimiyet sürdürmektedir. Eski tarz mobilyaların eskitme yapılarak yenilenmesi ile oluşan bu dekor stili daha sıcak bir ev ortamı oluşturmaktadır. Amerikan evlerin de kullanılan bu dekor Türkiye’ye gelmesi ile aslın da insanlar daha sıcak ve samimi ev ortamlarını oluşturarak evin Vintage tarzı dekorasyon yapmaya başlamaktadır.

Vintage tarzı dekorasyon stilin de yatak odaları, salonlar, mutfak gibi yerlerin yani evin tüm odaların da hâkimiyet sürdürebilirsiniz. Bunu yatak odasın da beyaz tonlarını yaparken, mutfakta pembe, salon da ise yeşil tonları ile Vintage tarzını oluşturabilirsiniz. Eskinin verdiği samimiyeti evinize yoğunlaştırarak bu şekilde harika bir ev oluşturabilirsiniz.

Renkli bir eve sahip olurken aynı zaman da modern yaşam yerine eskilerinizi değerlendirerek kolaylıkla bu tarz mobilyalara sahip olabilirsiniz. Yenilerini almadan kolayca kendiniz eskitme yaparak evinizi baştan dekore edebilirsiniz. Aksesuarlarınızı ise renkli ve genellikle çiçeklerden oluşturmanız sizin için ideal olacak olup, bu şekilde tam anlamı ile Vintage tarzı dekorasyon stiline sahip olabilirsiniz.

Bunlara da göz atabilirsiniz

No Comments

Leave a Reply