Philips Servis Karabağlar ile Tanışma Hikayem

Geçtiğimiz günlerde evdeki monotonluktan sıkılıp, kendime Philips’in akıllı televizyonlarından birini almaya karar verdim. Son derece fonksiyonel ve son teknoloji televizyonlardan biri aldım, ekipler tarafından evime kurulumunu yaptırdım. Ancak henüz 3 yaşında bir çocuğum olması, haliyle bu gibi teknolojik ürünlerin büyük bir risk altında olmasına neden olmaktadır. Ben mutfakta yemek hazırlarken, çocuğum sürekli olarak televizyonun kablosunu takıp çıkarmış. Bu işlemi öyle sandığınız kadar 3 ya da 5 kere değil de, defalarca kez gerçekleştirmiş. Mutfakta ki işlerimi halledip, televizyon odasına geldikten sonra, bir baktım ki halen daha televizyonla uğraşıyor. Televizyondan uzaklaştırdım ve ben izlemek için elime kumandayı aldım. Ancak bir de ne göreyim? Televizyon açık ama hiçbir şekilde görüntü gelmiyor. Henüz yeni sayılan televizyonumu bu halde görünce adeta dünyam başıma yıkıldı ve kısa süreli şok geçirdim. Birkaç kez ben de televizyonun fişini çekip çıkardım ve tuştan açıp kapatmayı denedim. Kablolarını kontrol ettim ve aklıma gelen her türlü yolu denedim. Ancak ne yapsam nafile… Televizyon bir türlü kendine gelmedi ve en son Philips Karabağlar servisinden yardım almak için telefona sarıldım.

Çocukların Teknolojik Eşyalardan ve Tüm Prizlerden Uzak Tutulması Gerekmektedir
Televizyonun tamiratı için evime gelen Philips Karabağlar servis çalışanları, televizyonumun anakartında bir arıza meydana geldiğini dile getirdi. Ben de tabi ki bu arızanın neden kaynaklandığını ve ne anlama geldiğini ilk olarak idrak edemedim. Yetkililer, televizyonun neden böyle olduğunu sordu ve çocuğumun televizyon kablosuyla sıkça oynaması aklıma geldi. Sonrasın da ise yetkililer, televizyon kablosunun sürekli olarak prize çıkarılıp takılmasından ötürü, anakartın düzensiz bir elektrik akımına maruz kaldığını ve bu nedenle de zarar gördüğü dile getirdi. Küçük çocukların ise mutlaka bu gibi durumlara karşın, prizlerden uzak tutulması gerektiğinin de altını çizdi.

Televizyonlar Çoklu Prizler Yerine Tekli Prizlere Takılması Gerekir
Bilindiği üzere çoklu prizlerde elektrik akımının düzensiz olması gibi birçok sorunun meydana geldiği bilinmektedir. Hal böyle olunca televizyona da sürekli olarak düzensiz bir akım gitmektedir. Bu durum televizyonun zarar görmesine ve devrelerin uyumsuz çalışmasına neden olmaktadır. Öte yandan çocuğumun sürekli olarak prizle uğraşması ve televizyona güç akımının son derece düzensiz bir şekilde gitmesine neden olması, televizyonun bu sorundan kaçamamasına neden olmaktaydı. Philips Servis Karabağlar yetkilileri ise bu sorunun ancak anakart değişimi ile düzeltilebileceğini dile getirdi.

Sadece Televizyonlar Değil, Elektrik Olan Her Yerde Çocuk Koruması Olmalı
Meslek hayatları boyunca birçok vaka ile karşılaştıklarını aktaran Philips Servis Karabağlar çalışanları, bu gibi durumlar sonucunda televizyonların zarar görmesinin en iyi ihtimal olduğunu belittiler. Yetkililer, çocuğumun elektrik akımına kapılabileceğini ya da televizyonun bu gibi bir sorun nedeniyle daha büyük bir arıza verip, çocuğumun canını tehlikeye atabileceğinin altını çizdi.

Bunlara da göz atabilirsiniz

No Comments

Leave a Reply