Arabalı Yatak Tasarımı

Çocuk odaları için kullanılan arabalı yatak tasarımı modelleri birbirinden farklı ve şık dizaynlarıyla göz doldurmaktadır. Arabalı yatak seçimlerinde genellikle konsept bir tasarım söz konusudur. Araba, dolap ve komidin gibi yatak odası takımı şeklinde satılan bu ürünler, bir çizgi film karakterinin temasını içerebileceği gibi lüks araçların yatak haline getirilmiş modelleri de olabilirler. Arabalı yataklar çoğunlukla kırmızı, siyah ve mavi tonlarda seçilmektedir. Erkek çocuk odaları için kullanılan bu tasarımlardan başka nadir de olsa kız çocuklar için de arabalı yataklar mevcuttur.

Arabalı yatak tasarımı ürünler ahşap mobilyadan yapılabileceği gibi sert plastikten de arabalı yatak modeli üretilebilir. Bu yataklar genel itibariyle parlak olacak şekilde tasarlanmış ve tıpkı araba kaportası görünümü taşımaktadırlar. Ortasına konan yatak ya az içeriye gömülecek şekilde tasarlanmıştır ya da araba tasarımıyla aynı hizadadır. Arabalı yataklarda yatağın arabadan daha yüksek durduğu modeller azınlıktadır. Bu yataklarda yan taraflar çeşitli şekillerde alçak ve yüksek biçim verilerek yapılmıştır. Adeta dalgalanan bir forma sahip olan bu stil ahşap mobilyalarda kullanılmaktadır.

Arabalı yatak tasarımı bazı ürünlerde birebir arabanın aynısı iken, bazı ürünlerde daha kaba biçimde tasarlanmıştır. Tasarımlar arasında otobüs, minibüs gibi daha farklı ve özgün modeller de bulunmaktadır. Bazı yataklarda arabanın tekerleği ayrı biçimde tasarlanarak birebir araç görüntüsü desteklenmekte, bazı tasarımlarda ise sadece resim olarak boyanmaktadır. Satın alırken ödenecek bedel doğrultusunda arabalı yatak tasarımları daha profesyonel hale gelmektedir.

Bunlara da göz atabilirsiniz

No Comments

Leave a Reply